Menü

Egyházszociológiai szövegek és feladatok (Kamarás István)

Ár:
4.990 Ft

A múlt század hatvanas éveitől alapvetően megváltozott a vallás társadalmi szerepe, és részben átalakultak a vallásosság formái is. A szekularizáció nemcsak az állam és egyház formális vagy informális szervezeti elválasztásának folyamatát tette visszafordíthatatlanná, hanem az utóbbi társadalmi befolyásának csökkenését is, ami az egyén vallástól és egyháztól való függetlenségének növekedéséhez vezetett és vezet. A vallások, egyházak és hívők nem kerülhetik meg, hogy alaposan elemezzék a kialakult helyzetet és a társadalomban, valamint az egyházakban zajló folyamatokat. Ebben segíti az Olvasót ez a kötet.
A szöveggyűjtemény az elmúlt évek gazdag vallástudományi, mindenekelőtt vallásszociológiai kutatásaiból és tanulmányaiból merít, amelyek lehetővé teszik mind az egyházak belső helyzetének, változásainak és lehetőségeinek megismerését, mind a társadalmi megjelenés összefüggéseinek vizsgálatát. Az előzőhöz tartoznak többek közt az intézményi, strukturális, a közösséget érintő kérdések és szerepkörök, az utóbbihoz pedig a vallás és az egyház társadalmi, kulturális és politikai viszonyai. Az egyes fejezetek után található feladatok az olvasottak aktív feldolgozásában és továbbgondolásban segítik az Olvasót.

Wildmann János közgazdász, teológus, habilitált egyetemi docens

Elérhetőség: 450 db raktáron
Menny.:db

Leírás

Örömmel ajánlom Kamarás István szociológus, egyházkutató legújabb szöveggyűjteményét mindazoknak, akik tudni szeretnék, hogy mit jelent Ferenc pápa sokat emlegetett kifejezése, a szinodalitás, az egyházban. Kamarás István írói és kutatói munkáját végig a szinodalitás szellemében művelte, mert mindvégig a közösségi, az alulról szerveződő, testvéri egyházképet állította elénk. Számára az egyház az a hely, ahol a hívek vagy betérők otthon érezhetik magukat, ahol az együttmunkálkodás révén felülmúlhatja az ember önmagát, és ahol megértik, hogy az élet több, mint a látható valóság.
A kötetben megjelentetett tanulmányok a szerző fájdalmas szeretetét mutatják egyháza iránt, ezért beszél a hiányosságokról, de nem rest megkeresni azokat a jó példákat, ahol mások már rájöttek a megoldásokra. Ezért hitelesen jelenik meg a kötetben az ökumenizmus mellett a szegények, a hátrányos helyzetűek szeretete.
Aki elolvassa a kötet tanulmányait, az sokat tanulhat önmagáról, mások jobbító szándékáról, mindezt az egyházért felelősen gondolkodóktól.

Bögre Zsuzsanna vallásszociológus, egyetemi tanár

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!